YILLARIN TECRUBESİ

Kurumsal

  Yaklaşık 20+ yıllık geçmişimiz boyunca, müşterilerimiz bizim önceliğimiz olmaya devam ediyor. Kurulduğu günden beri dönemin şartlarına ve tercihlerine uygun konut projeleri üreten SSA Yapı, öncelikle müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Yapılan her projeden elde edilen tecrübe ile inşaat sektörüne yeni projeler sunmaya devam ediyoruz. Değişime ve gelişime açık, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile yolan çıkan SSA Yapı, Pendik’te ( Kurtköy, Fevzi Çakmak, Bahçelievler ve Alt Kaynarca ) yaptığı projeleri sorunsuz bir şekilde sahiplerine teslim etmiştir. SSA Yapı sizlerden aldığı güç ile odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak yeni projeler üretmeye ve yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edecektir. SSA Yapı, bir mimari mekânın içinde kullanıcılara işlevsel yapısal ve estetik ölçütlere göre en uygun tasarımı sunmak için çözümler üretir. Süreci deneyimli profesyonellerden oluşan, dinamik ve yaratıcı ekibiyle sürdüren SSA Yapı projelerinde Ergonomi, konfor, kalite, süre ve maliyet gibi esasları da göz önünde bulundurarak kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmeyi prensip edinmiştir. SSA Yapı gelişen ürün ve malzeme bilgisi konusunda güncel bir kütüphaneye sahip olmasının avantajını proje aşamasında gerçekle örtüşecek şekilde müşteriye sunar.

Hakkımızda

  SSA YAPI, büyük karmaşık projelerde uzmanlığa sahip orta ölçekli tasarım ve uygulama şirketidir. Mimari, peyzaj, planlama, taahhüt v.d. takdir toplayan hizmetleri ile kısa bir süre içinde SSA YAPI, rasyonel ve yaratıcı çözümleri ile itibar kazanmıştır. Ekibimizin kapsamlı deneyimi, değer verilen fikirleri ve tamamlayıcı becerileri, geniş bir proje tipolojileri yelpazesinde, yaratıcı tasarım çözümleri sağlamak için bir araya geliyor.

20+ Yıllık Deneyim

SSA Yapı, bir mimari mekânın içinde kullanıcılara işlevsel yapısal ve estetik ölçütlere göre en uygun tasarımı sunmak için çözümler üretir. Süreci deneyimli profesyonellerden oluşan, dinamik ve yaratıcı ekibiyle sürdüren SSA Yapı projelerinde Ergonomi, konfor, kalite, süre ve maliyet gibi esasları da göz önünde bulundurarak kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmeyi prensip edinmiştir. SSA Yapı gelişen ürün ve malzeme bilgisi konusunda güncel bir kütüphaneye sahip olmasının avantajını proje aşamasında gerçekle örtüşecek şekilde müşteriye sunar.

İşimizde Tutkuluyuz

SSA Yapı bir mimari mekânın içinde kullanıcılara işlevsel yapısal ve estetik ölçütlere göre en uygun tasarımı sunmak için çözümler üretir. Süreci deneyimli profesyonellerden oluşan, dinamik ve yaratıcı ekibiyle sürdüren SSA Yapı projelerinde ergonomi, konfor, kalite, süre ve maliyet gibi esasları da göz önünde bulundurarak kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmeyi prensip edinmiştir.

Değer ve Önem Katıyoruz

SSA Yapı yetkin bilgi birikimiyle hazırladığı tasarımın ilk aşamalarından, etütlerden, ergonomi ve ekonomi parametrelerine göre seçilen, mekânın ruhuna uygun ürünlerle oluşturduğu projeleri perfeksiyonist yaklaşımı ve seçkin kadrosuyla hayata geçirir. Mimari organizasyonlarda tasarıma verdiği önemi uygulamaya da birebir yansıtan deneyimli ekibimiz müşteri beklentilerine uygun projeler üretmektedir.
HİZMETLERİMİZ
PROGRAMLAMA

PROGRAMLAMA

Neden programlama yapıyoruz? Programlama, doğrudan proje maliyetiyle ilgilidir. Böyle olduğu halde programlamanın önemi genellikle göz ardı edilir. Hesaplanmayan maliyet kalemi olarak görülür. Bir binanın programlanmasını, bir valizin paketlenmesine benzetebiliriz. Seyahat için valiz hazırlarken, neyin gerekli olduğunu anlamak ve aynı şekilde bir inşaat programı geliştirirken, neyin gerekli olduğunu anlamak da önemlidir. Binanın maliyetini valizin boyutu olarak görelim. Daha büyük bir valiz daha fazla kıyafet alabilir, ancak daha büyük bir valiz daha fazla para dolayısı ile maliyet demektir. Çoğu zaman bireyler başlangıçta bina programını aşırı yüklerler ve bu da sonunda bir değer mühendisliği aşamasında bir ısınma dönemine yol açar. Yaklaşımımız, programı erkenden iyileştirmek ve programlama aşamasında maliyetleri sınırlandırmaktır. Hızla gelişen dünyada programınıza en çok örtüşen ve kimliğinize en uygun yapıyı tasarlayabilmek adına talep ve gerekliliklerin belirlenmesi oldukça önemlidir. Programlama Hizmet İçeriğimiz Fizibilite Çalışması Yapıyoruz Fizibilite ve programlama birlikte çalışmalıdır. Bu aşamanın amacı, en iyi şekilde çalışacak çözümü ortaya çıkarmak için birkaç test uyumu oluşturmaktır. Bu aşamada neyin işe yarayıp neyin yaramadığını belirlemek önemlidir. Çoğu zaman bir projenin tasarım aşamasına geçmek için bu aşamayı aceleyle atlarız. Mimarinin rasyonel bir tasarım süreci olduğunu ve tasarım gelişmeye başlamadan önce muazzam miktarda planlama ve analiz gerektirdiğini anlamak önemlidir. Bu başlangıç ​​aşamalarını atlamak ve doğrudan tasarım aşamasına geçmek, çizginin altındaki tavizlere neden olabilir.

View project
TASARIM

TASARIM

Tasarımsal Hizmet İçeriğimiz Konsept Tasarım Konsept tasarım aşaması, seçenekler aşaması olarak da bilinir. Önceki iki aşamanın tüm unsurlarını "ne olursa olsun" ifadesiyle birleştirir. Bu aşama, bir dağın zirvesine çıkmak için birden fazla rota çizmekle karşılaştırılabilir. Belki de rota seçenekleri, belirli bir patikaya değil, bir tırmanış türüne göre daraltılmıştır. Örneğin, yavaş ve sürekli bir onay istenir, ancak seçenekler bir nehir boyunca yükselmek ile bir sırt boyunca yükselmek arasındadır. Her iki rota da aynı varış noktasında sona erecek ancak deneyimler farklı. Program statik kalır, seçilen programı bir araya getirme yöntemleri kavramsal olacaktır. Müşterinin tercihlerini en iyi şekilde belirlemek için tüm seçenekleri müşteriyle yakından değerlendirmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Şematik Tasarım Bu aşama, konsepti daha ayrıntılı bir analize dönüştürür. Bu aşama boyunca estetik, seçeneklerin nasıl geliştiğinde artan bir rol oynar. Bu aşamayı anlamak için şapka seçmenin bir analojisi yararlıdır. İstenilen şapka türü oluşturuldu, şimdi şapkanın görünümü ve verdiği his odakta. Odağı nihai yöne getiren bir dizi ayrıntılı şekil keşfedildi. Bu erken aşamaların önemini tekrarlamakta fayda var. Başlangıçta yapılan kötü seçimler, sonraki aşamalarda sorunlara yol açar. Projenin erken döneminde doğru bir temel oluşturmak, başarılı bir sonuç için çok önemlidir. Tasarım Geliştirme Adından da anlaşılacağı gibi, Tasarım Geliştirme aşaması "geliştirme" bölümüdür. Şematik aşamayı parçalara ayırma ve tasarımın her bir bileşenini geliştirme ve bunları ayrıntılı olarak inceleme sürecidir. Tüm sistemler çalışıyor mu, doğru boyutta mı ve hepsi birlikte çalışıyor mu? Genel tasarımın verimli bir şekilde çalıştığından emin olmak için binanın her bir bileşeni incelenir. Bu aşama, önceki aşamalara göre çok daha uzun süreli olma eğilimindedir. Bu aşama, bir motorun sökülmesine benzer, çalışır durumda olup olmadıklarını ve birlikte iyi çalışıp çalışmadıklarını görmek için her bir bileşeni kontrol eder.

View project
İNŞAAT YÖNETİMİ

İNŞAAT YÖNETİMİ

İnşaat Belgeleri İnşaat dokümanı aşaması "nasıl yapılır" aşamasıdır. Bu aşama, bir kullanım kılavuzu oluşturmaya benzer. Derlenen belgeler ve çizimler, binanın nasıl inşa edileceğini gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Bu belgeler aynı zamanda itfaiye veya inşaat departmanı gibi ilgili şehir yetkililerine binamızın bina kodlarını nasıl ele aldığını ve içerdiğini gösterir. Bu aşama, iletilmesi gereken bilgi miktarı nedeniyle ağır dokümantasyon olma eğilimindedir. Bazı mimarların düzgün bir şekilde yürütmek için donanımlı olmaması zorlu bir aşamadır. Daha önceki aşamalarda alınan zayıf kararların daha büyük sorunlar haline geldiği bu aşamadır. Bu aşama, tasarım geliştirmenin bir uzantısı değildir. Teklif Verme ve Plan Kontrolü İnşaat Belgeleri tamamlandıktan sonra, yüklenici, projeyi inşa etmek için nihai bir fiyat verecektir. İnşaat belgeleri tasarım amacına dayanmaktadır, yani yüklenici aynı sonucu elde etmek için birçok malzemeyi ikame edebilir. Bu aşama, yerleşik bir marka yerine jenerik bir ürün seçmeye benzer. Çoğunlukla, jenerik ikame kabul edilebilir ve müşteri için maliyet tasarrufu anlamına gelebilir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, jenerik ikame, orijinal ile aynı performansı veya estetik kriterleri sağlayamayabilir. Bu aşamada, her seçeneğin artıları ve eksileri ile ilgili sahiplik ile seçenekleri gözden geçireceğiz. İnşaat Yönetimi İnşaat yönetimi, binanın belgelerin açıklamasına göre inşa edilmesini sağlamanın anahtarıdır. Mimarın rolü, inşa edilmekte olan binanın doğruluğunu denetlemektir. Bilgi taleplerinin, mimarın tamamlayıcı bilgilerinin, gözlemlerinin, teslim incelemelerinin, değişiklik emirlerinin, inşaat değişiklik direktiflerinin, örnek onayların, ödeme başvurularının ve ödeme sertifikalarının kullanılmasıyla mimar, sözleşme belgelerinin anlaşıldığını ve takip edildiğini doğrulayabilir. Üzerinde anlaşmaya varıldığı gibi.

View project

UYGULAMA

Projelerin hayata geçirilmesinde, şantiye yönetiminden yasal sürecin takibine farklı bölümler ve süreçler arasında koordinasyonu sağlarız. Projelerin hayata geçirilmesinde, şantiye yönetiminden yasal sürecin takibine farklı bölümler ve süreçler arasında koordinasyonu sağlarız.Önemli ölçüde tamamlanma, bir projenin en heyecan verici ve beklenen kilometre taşlarından biridir. Bu aşama, bir proje tamamen tamamlanmadan önce bulmacanın son parçalarından birini temsil eder. Bir projenin nihai tamamlanması şunları içerir; yapının işgal edilmesi, haciz haklarının serbest bırakılması ve tasarım konseptinin nihayet inşa edilmiş çevrede yerleştiğini görmek. Eksik listesi veya "yapılacaklar listesi" yüklenicinin tamamlaması gereken son önemli görevlerden biridir. Bu görev genellikle ayrıntılarla aşırı derecede ilgili olarak görülür ve son derece sıkıcıdır. Ancak, sahipliğin kaliteli bir bina almasını sağlayan nihai bir kalite kontrol mekanizmasını temsil eder. Bizim görüşümüze göre bu aşama, tüm projenin en önemli yönlerinden biridir.

+2,500 Happy clients

Meet Our Team

Join our team