Galeri

İletişim

Bir Şantiyede Çok Kuşaklı İletişimin Anahtarları

Bir inşaat projesinin gerçekten başarılı olması için ticaret becerilerinden daha fazlasını gerektirir. İnşaat bir ekip çalışmasıdır ve iletişim anahtardır. Proje liderleri, herkesin kendi rollerini ve hedeflerini bilmesi için ekiple etkili bir şekilde konuşabilmelidir. Birden fazla nesilden insanların iş gücüne katıldığını gördüğümüz için bu özellikle önemlidir.

Gerçek şu ki, dünyamız daha çeşitli hale geldikçe inşaat yöneticileri iletişim becerilerini sürekli olarak geliştirmek zorundadır ve bunu yapmamak başarısız bir proje anlamına gelebilir. Daha iyi bir anlayış kazanmanıza yardımcı olmak için, nesiller arası iletişimin öneminden ve bunu doğru yapmanın anahtarlarından bahsedelim.

İletişim Neden Önemlidir?

Bu yeni çok kuşaklı dünyada ustabaşıların ve yöneticilerin iletişim becerilerini geliştirmeleri için birçok neden var. Yeni başlayanlar için, personelde kim olursa olsun aynı tehlikeler şantiyelerde hala pusuda. Makineler, yükseklikler ve ağır malzemeler etrafında çalışırken, kimsenin incinmemesi için ekipteki herkes birbiriyle aktif olarak konuşabilmelidir. İşe başlamadan önce, her sabah yöneticinin herkesin güvenlik ekipmanını aldığından emin olduğu ve güvenlikle ilgili soruları yanıtladığı bir güvenlik toplantısı yapılmalıdır.

Güvenlik yönüne ek olarak, en yeni işe alınanlar da dahil olmak üzere herkesle iletişim kurma yeteneği, birçok şirketin şiddetle ihtiyaç duydukları genç yetenekleri çekebileceği anlamına gelebilir. 2016’dan bu yana , inşaat sektöründeki gençlerin sayısında keskin bir düşüş oldu ve bunun nedeni genellikle yeni nesillerin bu alanda çalışmanın faydalarını anlamamaları veya gerçekten öyle olmadıklarını düşünmeleridir. mürettebatın bir parçası. Yeni çalışanlara herkesin seviyesinde net bir şekilde iletişim kurmak ve konuşmak için çaba gösterdiğinizi göstererek, yeni nesilleri ekibinize katılmaya ve arkadaşlarını tavsiye etmeye çekebilirsiniz.

Bu notta, farklı nesillerin nasıl iletişim kurmayı tercih ettiğini anlamak önemlidir. Kesin ve kesin bir kural olmamasına rağmen, genel olarak Baby Boomers biraz daha çekingen olma eğilimindeyken, Z Kuşağı endişelerini dile getirmeyi tercih ediyor. İstisnalar olsa da, Baby Boomers, teknoloji söz konusu olduğunda, telefonla aramak yerine genellikle kısa mesaj veya e-posta yoluyla hızlı bir mesaj göndermeyi tercih eden genç meslektaşları kadar her zaman çok yönlü değildir. Bu özelliklerden herhangi birine sahip olup olmamanın, birini kötü bir çalışan yapmadığını hatırlamak önemlidir. Bu sadece yönetimin taktiklerini değiştirmesi gerektiği anlamına gelir.

Selami Sertan Arslan

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir